آموزش موسیقی به کودکان می تواند موجب بهبود مهارت های یادگیری در فرزندان گردد.
همچنین آموختن الفبای موسیقی به کودکان باعث می شود کودک بتواند الفبای اصلی را نیز به آسانی بیاموزد.
بنابراین یک تجربه موسیقی غنی شامل آواز خواندن، گوش دادن و به حرکت در آمدن مزایای بسیار قابل توجهی را در پیشرفت یادگیری کودکان ایجاد می کند.
موسیقی فقط شامل آواز و بازی با ابزار نیست؛ بلکه آموختن موسیقی به تقویت مجموعه ای از مهارت های چند گانه می پردازد.
به عنوان مثال همه افراد از گوش و چشم خود به خوبی سایر عضلات بزرگ و کوچک بدن استفاده می کنند.
به این ترتیب یادگیری موسیقی از تمام یادگیری ها پشتیبانی می کند.
به همین دلیل است که گوش دادن به موسیقی موتزارت باعث بهبود و تقویت عملکرد حافظه می گردد و در عین حال یک فعالیت سرگرم کننده و تفریحی به شمار می رود.


مانی که شما کودکان 2 تا 9 ساله را مشاهده می کنید به این نکته پی می برید که یادگیری موسیقی چه تأثیر قابل توجهی در یادگیری و پیشرفت زبان در آن ها دارد.
در واقع نوزادان از زمان تولد آمادگی لازم برای رمزگشایی صداها و کلمات را دارا می باشند و آموزش موسیقی به آن ها این توانایی طبیعی را افزایش می دهد؛ زیرا رشد در یک محیط موسیقی غنی موجب پیشرفت در مهارت های زبان آموزی کودکان می گردد و توانایی های ذاتی موجود در کودکان احتیاج به تقویت، تمرین و تمرکز بر توانایی ها دارد که این کار می تواند در یک محیط آموزش موسیقی به صورت کاملا حرفه ای انجام پذیرد.افزایش سطح IQ ، با آموزش موسیقی به کودکان
نتایج یک مطالعه انجام شده توسط شلنبرگ در دانشگاه تورنتو در سال 2004 نشان داد که در کودکان شش ساله ای که هر هفته مورد آموزش موسیقی قرار داشتند،افزایشی در میزان بهره هوشی آن ها مشاهده شد.
شلنبرگ در مدت نه ماه به گروهی از کودکان شش ساله موسیقی و پیانو را آموزش می داد و به یک گروه دوم نمایش را آموزش داد و به گروه سوم هیچ آموزشی نداد.
IQ این کودکان در مرحله اول و قبل از شروع آموزش ها مورد آزمایش قرار گرفت.
در پایان آزمایش با تعجب مشاهده شد که گروهی از کودکان که تحت آموزش موسیقی قرار گرفته بودند در تست IQ سه امتیاز بالاتر از دو گروه دیگر کسب کردند.
در گروه نمایشنامه تأثیری در میزان IQ مشاهده نشد اما این گروه از مزایای بهبود رفتارهای اجتماعی برخوردار شدند.


​​​​​​​تحقیقات نشان می دهد که مغز یک موسیقیدان، حتی یک موسیقیدان کودک، متفاوت تر از سایر افراد عمل می کند.
برخی از تحقیقات در زمینه علوم اعصاب این نتیجه را به اثبات رسانده اند که کودکانی که تحت آموزش موسیقی رشد می کنند از فعالیت عصبی بهتری نسبت به سایر افرادی که تحت آموزش موسیقی نبوده اند، برخوردار هستند.
زیرا هنگامی که شما به یادگیری موسیقی می پردازید ناچار می شوید استفاده بیشتری از مغز خود داشته باشید و به این ترتیب عملکرد مغز خود را افزایش دهید و به آن بهبود ببخشید.

​​​​​​​ژوهش ها همچنین نشان می دهد یک ارتباط مستقیم بین موسیقی و هوش فضایی وجود دارد، به این معنی که درک موسیقی به کودکان در تجسم عناصر مختلف کمک بسیاری میکند برای مثال این کودکان می توانند در حین انجام فعالیت های ریاضی به کارهای دیگر هم بپردازند.
بنابراین آموزش موسیقی کمک بسیار زیادی به بهبود مهارت های زمانی و مکانی می کند.
این مهارت ها به خصوص در هنگام حل مسائل چند مرحله ای در معماری، مهندسی، ریاضیات، هنر، بازی ها و به خصوص کار با کامپیوتر بسیار کارآمد هستند.

رمز عبورتان را فراموش کرده‌اید؟

ثبت کلمه عبور خود را فراموش کرده‌اید؟ لطفا شماره همراه یا آدرس ایمیل خودتان را وارد کنید. شما به زودی یک ایمیل یا اس ام اس برای ایجاد کلمه عبور جدید، دریافت خواهید کرد.

بازگشت به بخش ورود

کد دریافتی را وارد نمایید.

بازگشت به بخش ورود

تغییر کلمه عبور

تغییر کلمه عبور

حساب کاربری من

سفارشات

مشاهده سفارش